Soyulmuş Sarımsak Nasıl Saklanır ?

Soyulmuş sarımsak nasıl bozulmadan saklanır, diye düşünüyorsanız aşağıda sırası ile yazmış olduğumuz bu yöntemleri uygulayabilirsiniz. En çok kullanılan sarımsak saklama yöntemlerinden biri cam kavanozda buzdolabında muhafaza etmektir. Soyulmuş olan diş sarımsağı küçük bir cam kavanoza içine zeytinyağı koyarak buzdolabına koyun. Sarımsak aromasını kendi içine çeken zeytin yağını da salatalarınıza koyarak güzel bir lezzet de yakalamış olursunuz. İsterseniz zeytinyağı yerine ağzı kapanır şeritli poşet içerisine koyarak buzdolabının dondurucu kısmında saklayabilirsiniz.Bunun yanı sıra sarımsağı rende yardımı ile rendeleyerek saklayabilirsiniz. İçerisine biraz tuz birazda zeytinyağı eklerseniz sarımsağı uzun süre muhafaza etmiş olursunuz.

Soyulmuş Sarımsak

Soyulmuş sarımsak nasıl elde edildiği aşamalı bir şekilde sırasıyla yazımızda anlatacağız. Öncelikle Taşköprü sarımsağının sapları temizlenerek baş kırma makinesiyle dişleri çıkarılarak diş haline dönüştürülür.Diş halindeki sarımsaklar 50 ile 55 derece sıcaklıktaki fırına aktarılarak sarımsağın dişleri gevrek hale getirilmesi sağlanır.Fırından çıkan sarımsaklar 7 ile 8 bar basınçla diş soyma makinesinden geçirilir.Soyulmuş sarımsaklar seçme ve ayıklama bandına aktarılır burada soyulmuş sarımsağın kontrolü yapılır. Seçme bandından ayrılan sarımsaklar paketlenir paketlenen sarımsaklar dinlenme süresinin ardından 0 derece ile 5 derece sıcaklıkta taze olarak muhafaza edilir.

Siparişlerinize göre 5 kg , 10 kg ve 15 kg’lik paketlerde gönderilmektedir.

                                HEMEN SİPARİŞ VERİN

Nerede Kullanılır ?

  • Sucuk imalatı
  • Turşu imalatı
  • Mantı salonları
  • Pastırma imalatında
  • Lokantalarda ve benzeri işletmelerde tüketilebilir.

Soyulmuş Sarımsak Çeşitlerimiz

  • İri Dişli Sarımsak
  • Orta Dişli Sarımsak
  • Karışık Dişli Sarımsak

Paketlenen ürünler dinlenme süresinin ardından 0-5 derecede taze olarak veya -40 derecede şoklama yapıldıktan sonra -18 derece de muhafaza edilir.

Soyulmuş Sarımsak Ebatları

Ortalamaİri DişliOrta DişliUfak Dişli
1 kg deki Adet 250-300 500-6001000-1100
Diş Tane Ağırlığı4 gr 2 gr1 gr
Dişin Eni20 mm16 mm 11 mm
Dişin Boyu22 mm23 mm20 mm

BİZE ULAŞIN : 0545 678 16 06